WordPress jest bardzo rozbudowany, ale niektóre osoby rozpoczynające swoją przygodę z tym systemem CMS mają problemy ze zrozumieniem kilku istotnych rzeczy. Mianowicie wiele osób  pyta mnie  w ostatnim czasie, czym się różni wpis od strony.  Różnica pomiędzy wpisem a stroną w WordPressie nie jest duża.
WPISY—> Dodajemy je poprzez panel tak samo jak strony, z tą różnicą, że jeśli chcemy dodać wpis, klikamy na podstronę WPISY.
Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest wpisanie TYTUŁU. Wpis posiada dwa rodzaje widoków: html oraz wizualny (który pokazuje nam, jak wygląda wpis w danym momencie). Aby zobaczyć, jak będzie wyglądał nasz wpis, należy kliknąć w zakładkę PODEJRZYJ. Jeśli nie znasz się na html, nie ruszaj trybu pisania w html, bo jeśli usuniesz jeden znacznik, ciężko może być Ci znaleźć  błąd . Po prawej stronie w okienku OPUBLIKUJ  dostępne są 3 opcje: stan, dostępność i opublikowano. Video i różnice kliknij więcej…

 1. STAN – 2 rodzaje do wyboru szkic, który możesz zapisać lub gotowy wpis oczekujący na Twój przegląd.
 2. DOSTĘPNOŚĆ:
  – publiczne – wpis, który widzą wszyscy,
  – Przyklej ten wpis do strony głównej, a wpis będzie cały czas na samej górze,
  – chronione hasłem – wpis dostępny tylko dla osób znających hasło.
 3. OPUBLIKOWANO –  gdzie możesz  ustawić opcję, aby wpis pojawił się o określonym czasie lub opublikować go natychmiast.
 4. PRZENIEŚ DO KOSZA – zapomniałbym o tym 😛 Tłumaczyć chyba nie muszę, że przenosi wpis do kosza. Ale aby go całkowicie usunąć,  musisz go też wyrzucić też ze swojego kosza.
 5. ZAKTUALIZUJ – po każdej modyfikacji klikamy, aby zaktualizować wpis.

Kolejny panel to TAGI – pożyteczne przy pozycjonowaniu.

Każdy post musi być przypisany do co najmniej jednej kategorii. Może być ich więcej, ale minimum to jedna.

STRONY. Przejdźmy zatem do strony. Dodajemy ją  tak samo jak wpisy, z tym, że klikając w zakładkę STRONY. Nie posiadają one kategorii, ale możemy tworzyć podział na RODZIC – DZIECKO.

Brak tagów jak w przypadku wpisów. Dodawanie treści strony odbywa się identycznie jak we wpisach.

Dodatkową opcją jest panel ATRYBUTU STRONY. Można tam ustawić, czy dana strona jest rodzicem, czy dzieckiem (pojawia się po najechaniu na rodzica) i kolejność wyświetlana strony w menu.