Kreator WWW umożliwia podłączenie własnej domeny, dzięki temu strony utworzone w kreatorze będą wyświetlały się pod Twoją unikalną domeną.

Oto przykład:

Zamiast adresu:

domena_GeTALL.pl/moja_strona

możesz ustawić:

TwojaWłasnaDomena.pl/moja_strona

 

Aby podłączyć własną domenę w kreatorze stron, przejdź do panelu i wybierz kreator stron (1), następnie domeny (2) i wpisz domenę jaką chcesz podłączyć (3)

W trakcie podłączania domeny nie odświeżaj strony, ten proces może potrwać trochę dłużej.

 

UWAGA:

Podłączona domena musi być wydelegowana na nasze serwery poprzez ustawienie rekordu CNAME na page.getall.pl

Jeśli podłączasz domenę główną do kreatora stron, czyli www.moja-domena.pl to rekord CNAME ustawisz w panelu dostawcy domeny, czyli tam gdzie została zakupiona.

 

Jeśli podłączasz subdomenę , a domena główna ma przekierowane DNS na ns1.getall.pl, ns2.getall.pl to rekord CNAME ustawisz w panelu hostingowym GetALL.

Po poprawnym podłączeniu domeny należy poczekać do 24h na jej aktywację na serwerach i w kreatorze WWW.

 

Przekierowanie domeny głównej:

Po ustawieniu CNAME dla domeny nie zapomnij ustawić na jaką stronę ma być kierowany użytkownik po wejściu na domenę główną.

(4) – wejdź w domeny

(5) – przekierowanie

(6) – wpisz adres strony na którą ma być kierowany użytkownik po wejściu na domenę główną. Jeśli tego nie ustawisz to użytkownik wchodząc na domena.pl zostanie przekierowany na serwis getall.pl, ponieważ kreator stron wykorzystuje domena.pl/”ciąg_znaków” do rozpoznania konkretnych stron.

 

Najczęstsze problemy:

1. Na domenie głównej www.mojadomena.pl mam zainstalowany blog/stronę. Ustawiłem rekord CNAME i strona zniknęła. Jak to prawidłowo ustawić ?

– kreator stron i hosting to dwie różne rzeczy. Jedna domena nie może być podłączona w dwóch miejscach. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest ustawienie subdomeny i zmiana rekordu CNAME dla subdomeny. W praktyce wygląda to tak, że www.mojadomena.pl prowadzi na hosting – blog/stronę, a www.subdomena.mojadomena.pl prowadzi na kreator stron.

 

2. Podłączyłem tak jak w instrukcji ale jak wpisuję www.mojadomena.pl to nie działa mi kreator stron.

– domena „bez www” i „z www” jest traktowana jako dwie różne, więc jeśli chcesz żeby działała tak i tak musisz ustawić rekordy CNAME dla obydwu przypadków. To samo dotyczy panelu kreatora, musisz podłączyć do kreatora stron domenę z „www i bez www”

 

3. Mam ustawione DNS na ns1.getall.pl , ns2.getall.pl. W jaki sposób ustawić rekord CNAME w panelu hostingowym GetALL ?

– Wybierz z menu po lewej stronie w GetALL zakładkę „hosting”, następnie zaloguj się do panelu.

– w panelu hostingowym wybierz domenę, którą chcesz podłączyć do kreatora stron, a następnie kliknij na „Zarządzanie strefą DNS”. Jeśli chcesz podłączyć subdomenę wcześniej musisz ją utworzyć poprzez kliknięcie na „Zarządzanie subdomenami”

2017-02-24_11h43_32

 

 

 

– w rekordach DNS w miejscu gdzie jest napisane CNAME ustawiasz wpis w postaci, po lewej co_przekierowujesz. CNAME na_co. przekierowujesz.

2017-02-24_11h45_30

 

czyli po lewej wprowadź:

mojadomena.pl. lub subdomena.mojadomena.pl. CNAME page.getall.pl,

2017-02-24_11h48_02

pamiętaj o dodaniu CNAME dla „z www” i „bez www”

 

4. Ustawiłem wszystko jak potrzeba a nie działa

– sprawdź czy na końcu nazw dodałeś kropkę. mojadomena.pl. lub subdomena.mojadomena.pl. , page.getall.pl. Ta kropka na końcu nazw nie jest przypadkowa.