Kreator WWW umożliwia dodanie własnej domeny, dzięki czemu strony utworzone w kreatorze będą wyświetlały się pod Twoim unikalnym adresem.

Oto przykład:

Zamiast adresu:

domena_GeTALL.pl/moja_strona

możesz ustawić:

TwojaWłasnaDomena.pl/moja_strona

 

Są dwie możliwości podłączenia domeny do kreatora stron.

1. Jeśli podłączasz domenę główną, czyli domena.pl , czytaj poniżej Opcję 1 – podłączenie domeny przez ustawienie rekordu A

2. Jeśli podłączasz subdomenę, czyli subdomena.domena.pl , czytaj poniżej Opcję 2 – podłączenie subdomeny przez ustawienie CNAME

 

Aby dodać własną domenę w kreatorze stron, przejdź do panelu i wybierz Kreator stron (1), następnie Domeny (2) i wpisz domenę, którą chcesz dodać (3).

W trakcie dodawania domeny nie odświeżaj strony, ten proces może potrwać trochę dłużej.

 

Opcja 1 – podłączenie domeny głównej przez przekierowanie rekordu A

UWAGA:

Dodawana domena główna musi być przekierowana na nasze serwery poprzez ustawienie rekordu A na 62.129.240.202

2017-03-06_13h48_09

Przekierowanie ustawiasz  u operatora (tam gdzie kupiłeś domenę) lub jeśli domena ma ustawione DNS na ns1.getall.pl oraz ns2.getall.pl to ustawiasz to w panelu hostingowym GetALL.

 

Opcja 2 – podłączenie subdomeny przez ustawienie CNAME

UWAGA:

Dodawana subdomena musi być wydelegowana na nasze serwery poprzez ustawienie rekordu CNAME na page.getall.pl.

 

Jeśli dodajesz subdomenę , a domena główna ma przekierowane DNS na ns1.getall.pl i ns2.getall.pl, to rekord CNAME ustawisz w panelu hostingowym GetALL. Po poprawnym dodaniu domeny należy poczekać do 24 h na jej aktywację na serwerach i w kreatorze WWW.

 

 

Przekierowanie podpiętej (sub)domeny.

Po ustawieniu (sub)domeny nie zapomnij podać, na jaką stronę ma być kierowany użytkownik po wejściu na domenę główną.

(4) – wejdź w Domeny

(5) – Przekierowanie

(6) – Wpisz adres strony, na którą ma być kierowany użytkownik po wejściu na domenę główną. Jeśli tego nie ustawisz, to użytkownik, wchodząc na domena.pl, zostanie przekierowany na serwis getall.pl, ponieważ kreator stron wykorzystuje domena.pl/”ciąg_znaków” do rozpoznania konkretnych stron.

 

Najczęstsze problemy:

1. W domenie głównej www.mojadomena.pl mam zainstalowany blog (stronę). Ustawiłem rekord CNAME i strona zniknęła. Jak to prawidłowo ustawić ?

– Kreator stron i hosting to dwie różne rzeczy. Jedna domena nie może obsługiwać dwóch miejsc. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest ustawienie subdomeny i zmiana rekordu CNAME dla subdomeny. W praktyce wygląda to tak, że www.mojadomena.pl prowadzi na hosting – blog (stronę), a www.subdomena.mojadomena.pl prowadzi do kreatora stron.

 

2. Dodałem tak jak w instrukcji, ale gdy wpisuję www.mojadomena.pl, to nie działa mi kreator stron.

– domena bez „www” i z „www” jest traktowana jako dwie różne, więc jeśli chcesz, żeby działała tak i tak, musisz ustawić rekordy CNAME dla obydwu przypadków. To samo dotyczy panelu kreatora, musisz dodać do kreatora stron domenę z „www” i bez „www”.

 

3. Mam DNS-y ustawione na ns1.getall.pl , ns2.getall.pl. W jaki sposób ustawić rekord CNAME w panelu hostingowym GetALL ?

– Wybierz z menu po lewej stronie w GetALL zakładkę „hosting”, następnie zaloguj się do panelu.

– W panelu hostingowym wybierz domenę, którą chcesz dodać do kreatora stron, a następnie kliknij w „Zarządzanie strefą DNS”. Jeśli chcesz podłączyć subdomenę, wcześniej musisz ją utworzyć poprzez kliknięcie w „Zarządzanie subdomenami”.

2017-02-24_11h43_32

– W rekordach DNS, w miejscu, gdzie jest napisane CNAME, ustawiasz wpis w postaci: po lewej co_przekierowujesz. CNAME na_co. przekierowujesz.

 

czyli po lewej wprowadź:

subdomena.mojadomena.pl. CNAME page.getall.pl.

pamiętaj o dodaniu CNAME dla wersji z „www” i bez „www”

 

4. Ustawiłem wszystko jak potrzeba, a nie działa.

– Sprawdź, czy na końcu nazwy subdomena.domena.pl. oraz page.getall.pl. dodałeś kropkę:  page.getall.pl. Ta kropka na końcu nazwy nie jest przypadkowa.