Warunek „Zapisał się na listę” sprawdza, czy dana osoba zapisała się na listę. Jeśli tak, rozpoczynany jest tunel Marketing Automation.

Jest kilka możliwości jego zastosowania:

1. Wysyłasz ruch na stronę przechwytującą typu squeze page – po zapisie subskrybenci wchodzą do tunelu Marketing Automation.

2. Robisz kampanię typu product launch i dajesz opcję zapisu na listę priorytetową. Po zapisie osoby wchodzą do tunelu.

Każdy zapis  subskrybenta na listę utworzy dla niego tunel Marketing Automation. To, gdzie umieścisz formularz zapisu na listę, zależy tylko od Ciebie.

 

Przykład użycia (kliknij na obrazek, żeby powiększyć):

2017-02-14_17h11_10

 

Opis funkcjonalny przykładowego tunelu:

Tunel zakłada zapis na listę w celu pobrania bezpłatnego poradnika – e-booka. W e-booku są linki do zakupu produktu.

[Krok #1 – startowy.]
Na stronie umieszczamy pole z formularzem zapisu na listę. Ruch na stronę generujemy z wysłanych e-maili / z płatnej reklamy lub z innej dowolnej formy reklamy. Po zapisie na listę użytkownik jest automatycznie przekierowywany na stronę, z której może pobrać bezpłatny poradnik + dodatkowo:

[Krok #2 ]
Wysyłamy wiadomość e-mail z linkiem do strony, na której jest możliwość pobrania bezpłatnego poradnika. Wysyłamy też SMS-a z informacją, że wszelkie informacje do pobrania poradnika znajdują się w e-mailu. Czekamy 1440 minut (dobę).

[Krok #3 ]
Po 24h sprawdzamy, czy subskrybent odebrał poradnik PDF.

[Krok #4, #5, #6 ]
Jeśli poradnik został odebrany i osoba kupiła produkt, to tunel jest zakończony. Wysyłamy wiadomość z podziękowaniem za zakup.

Jeśli poradnik został odebrany, ale osoba nie kupiła produktu, to system wysyła wiadomość, w której dziękujemy za pobranie poradnika i zachęcamy do zakupu.

Jeśli poradnik nie został odebrany, to system wiadomość: Zauważyłem, że nie pobrałeś poradnika i przekonujemy osobę do pobrania.

Dzięki zastosowaniu Marketing Automation nie próbujesz sprzedać produktu osobie, która nie przeczytała poradnika i nie wie, co masz do zaoferowania.

[Krok #7 ]
W zależności od wcześniejszych kroków #4, #5 i #6 system przenosi do osobnych list lub tuneli.